Rozwój, intelekt, zabawa
Team Building jakiego nie było

Niezależnie od tego jaki zespół chcecie zgrać - gra kryminalna jest tym czego szukacie. 

Morderstwo naprawdę zbliża. Może chcecie się lepiej poznać?

A może sprawdzić się w sytuacji, której daleko do zwykłego życia? Lub połączyć grupy, którym trudno współpracować?

Gra kryminalna to ujście dla emocji, to szansa na ujawnienie ich w kontrolowanym środowisku. 

To również możliwość zobaczenia współpracowników, podwładnych, zwierzchników - w zupełnie innym świetle. Często krwawym.

Bo powiedzcie szczerze - czy nie będzie się wam pracowało zupełnie inaczej z kimś, z kim musieliście stworzyć fałszywe alibi? Z kim wspólnie dybaliście na spadek? Knuliście spisek? Poznaliście jego najmroczniejsze sekrety?

 

Przyjęcia, urodziny, wydarzenia

Przyjęcia

Wyobraź to sobie. 

Urządzasz przyjęcie, zapraszasz znajomych. Ty znasz ich, oni nie znają siebie nawzajem.

Stoją pod ścianami zastanawiając się o czym mają rozmawiać. 

A teraz wyobraź sobie, że zamawiasz grę kryminalną. Każdy ze znajomych dostaje rolę, każdy ustala alibi, rozmawia z innymi, knuje, mataczy, czasem udaje kogoś innego. Staje się łajdakiem, namiętnym kochankiem, zdradzoną żoną, występnym biznesmanem, lordem bez serca.

Po dwóch godzinach stają się zgraną paczką. 

Wyobraź to sobie.

Wieczorki 

Zjazd przyjaciół z dawnej paczki? Znajomi z zagranicy? A może spotkanie klasy maturalnej. Lub wieczorek panieński a może kawalerski? 

Wszystko może być okazją do dobrej zabawy, wysilenia szarych komórek, ale przede wszystkim przygody i wspólnego knucia intryg i załatwiania alibi

A może jesteście samotni?

Gra kryminalna nie tylko usuwa niektórych ze świata - brutalnie. To rownież wspaniałe narzędzie by ludzi łączyć. Nie każdy potrafi tańczyć, nie każdy potrafi zabłysnąć intelektem i dowcipem i poderwać dziewczynę czy chłopaka. Nie każdy wie czy warto. A wielu jest po prostu nieśmiałych. Ale jeśli zgromadzimy taki tłumek nieśmiałych i oni wcielą się w swoje role gości na przyjęciu, staną się na dwie godziny starymi małżeństwami, bezlitosnymi szefami, lekarzami bez skrupułów, bogaczami, och naprawdę wyobraźnia nie ma granic. 

Jeśli przez dwie godziny będziesz knuł i intrygował z kimś, lub przeciw komuś - naprawdę go lub ją - poznasz. 

Być może morderstwo okaże się początkiem pięknej historii. 

 

Czym jest gra kryminalna

Co to jest?

Gra kryminalna to zabawa towarzyska dla grupy osób, której celem jest odkrycie kto jest mordercą, ale również zabawa i wcielanie się postacie niezwykłych gości i ujawnienie emocji. 

W grze może uczestniczyć od 8 do 20 osób. Całość trwa około dwóch godzin, ale zależy to tylko od wytrwałości w dociekaniu prawdy. 

W przypadku większych grup prosimy o kontakt.

Prawdopodobnie w każdej grupie da się kogoś zamordować.

Jak to działa?

Gra rozpoczyna się od przedstawienia uczestników. Każdy z nich otrzymuje kopertę w której znajduje się opis jego postaci. Każdy dostaje także identyfikator z imieniem i nazwiskiem postaci którą zagra. W zależności od wybranego scenariusza, po kilku lub kilkunastu minutach wydarza się morderstwo. 

W tym momencie uczestnicy otrzymują drugą kopertę. Zawarte w niej informacje mówią im co robili w chwili morderstwa, jakie znają tajemnice dotyczące innych graczy, oraz dowiadują się też o swoich ciemnych stronach i sprawkach. A ciemne strony ma każdy.

Jedna - lub więcej osób dowiaduje się, że jest mordercą. Zadaniem mordercy jest zapewnienie sobie alibi a także zrzucenie winy na innych uczestników. Każdy z graczy ma wybór - czy spróbuje być uczciwym i prawdomównym, czy raczej będzie kręcił i kłamał. Czy woli szukać mordercy, czy może zacierać tropy.

Przez następną godzinę gracze ustalają co się właściwie stało, odkrywają swoje tajemnice, a w końcu głosują kto był mordercą. 

Scenariusz na zamówienie?

Chcecie wcielić się w tuzów literatury na rozdaniu dorocznych nagród literackich? Zostać członkiem jury, jednym z nominowanych pisarzy? A może trafi się wam rola bogatego sponsora?

A może wolicie trafić na urodziny wujka z Ameryki który właśnie ma podpisać testament. Tyle tylko, że ma kilka tych testamentów. 

A może preferujecie śródziemnomorskie klimaty i kuszą was poszukiwania skarbów i emocje szarpiące archeologów.

Szarpiące tak bardzo, że któryś padnie trupem?

A jeśli jest coś innego - wasza ulubiona epoka, inne środowisko.... No cóż, morderstwa przecież były, są i będą pod każdą szerokością geograficzną. 

Morderstwo można zamówić. W szpitalu, na sesji rady miejskiej, na statku w latach 30. na dworze króla Artura, a może po prostu na rodzinnym zjeździe.

W końcu tam buzują największe emocje.

Zamknięte pomieszczenie. Grupa nieznajomych. Zagadka. Trup. Jesteś arystokratą, lekarzem, kapitanem, lokajem, mafiosem, królową piękności.... i ty też masz tajemnicę. Co zrobisz? Przeżyj to sam. Dzikie historie czekają na was.  

Morderstwo na twoją miarę.